preloader

Wentylacja z odzyskiem ciepła w Jeleniej Górze

Wentylacja jest niezbędnym elementem każdego budynku. Jej wykonanie wynika nie tylko z potrzeb funkcjonalnych, ale jest też narzucone przepisami budowlanymi. Obowiązek montażu chociażby najprostszej w działaniu wentylacji grawitacyjnej jest podyktowany koniecznością zapewnienia użytkownikom bezpiecznych i komfortowych warunków.

Szczególnie w nowoczesnych, energooszczędnych i pasywnych domach szczelne okna, drzwi, instalacje sanitarne i systemy ocieplenia uniemożliwiają jakąkolwiek wymianę powietrza. Zawarty w nim tlen jest zużywany podczas oddychania i wymieniany na dwutlenek węgla. Zmiana proporcji pomiędzy tymi gazami prowadzi do pogorszenia samopoczucia, osłabienia koncentracji, bólów głowy, a nawet omdleń. Wentylacja odpowiada za usuwanie zużytego powietrza na zewnątrz budynku i jego wymianę na świeże, bogate w tlen.

Montaż systemu wentylacji nie zawsze ogranicza się do stosowania najprostszych rozwiązań grawitacyjnych. Dostępne są też inne, bardziej złożone technologie: wentylacja mechaniczna nawiewna, nawiewno-wywiewna oraz z odzyskiem ciepła. Ta ostatnia jest też określana jako rekuperacja. Bez względu na to, jaki system wentylacyjny zostanie wybrany do budynku, bardzo istotne jest dopasowanie jego parametrów do kubatury obiektu. Tylko wówczas wentylacja będzie efektywna i spełni swoje zadanie.

serwis logo demar Rekuperacja – profesjonalny montaż instalacji

Firma Demar z siedzibą w Piechowicach koło Jeleniej Góry to specjaliści w zakresie techniki grzewczej, sanitarnej i wentylacyjnej. Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem i wykonywaniem instalacji w domach prywatnych i budynkach użytkowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadziliśmy do oferty nowoczesne rozwiązania mające na celu obniżenie kosztów ogrzewania oraz poprawę wydajności systemów grzewczych.

Jednym z nich jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Dzięki montażowi rekuperatora, możesz znacząco zmniejszyć wydatki na ogrzewanie budynku oraz poprawić wydajność instalacji grzewczej w Twoim domu. Jednocześnie profesjonalnie wykonany system wymiany powietrza zapewni Tobie i Twoim bliskim komfortowe warunki do życia. Aby osiągnięcie tych celów było możliwe, warto zlecić montaż urządzeń wentylacyjnych profesjonalistom. Tylko wtedy masz pewność, że zostaną zainstalowane poprawnie, a ich działanie będzie wydajne​.

Jeśli szukasz specjalistów w zakresie wentylacji i rekuperacji, skontaktuj się z nami. Jesteśmy doświadczonym zespołem z szeroką wiedzą oraz bogatą praktyką w zakresie techniki grzewczej i wentylacyjnej. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.